Domů  |  Blog  | Novela, která měla posunout termín pro doložení odborné způsobilosti realitních makléřů, nebyla včas schválena

11.03.2021

Ti, co termín pro doložení odborné způsobilosti do 3. března 2021 nestihli, stojí nyní před volbou, zda činnost přerušit, nebo pokračovat v činnosti a riskovat sankce spojené s nedovoleným podnikáním.

 

 

                                    

Protože ne všichni realitní makléři lhůtu stihli z důvodu omezené možnosti složit zkoušku u autorizované agentury pro doložení profesní kvalifikace "realitní zprostředkovatel", předložila skupina poslanců návrh novely, kterým mělo dojít k posunu termínu pro stávající realitní makléře na konec roku 2021.

Vláda 17. února vyjádřila k návrhu novely souhlas, termín pro schválení byl však napjatý. Návrh se dostal na program jednání ve sněmovně 3. března 2021, kdy bylo jasné, že není možné původní návrh schválit. Zákon by musel platit zpětně (retroaktivně).

Sněmovna proto přikázala návrh k projednání Hospodářskému výboru se zkráceným termínem pro projednání 14 dnů. Od Hospodářského výboru se očekává předložení pozměňovacího návrhu s dalším řešením situace stávajících realitních zprostředkovatelů, kteří nestihli úřadu doložit odbornou způsobilost a nováčků v oboru, kteří odbornou zkoušku od autorizované agentury nemají.