Domů  |  Blog  | Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti. I.díl

26.04.2021

V našem úvodním díle se podíváme blíže na prodej svépomocí a na prodej přes více realitních kanceláří.

Rozhodli jste se prodat svou nemovitost svépomocí?

Inzerujete svou nemovitost a během pár hodin Vám zavolá bambilion makléřů a žádní zájemci? Defacto každý makléř tyto inzeráty využívá jako zdroj nových kontaktů na prodávající.

Mnohdy se stane, že Vás makléři budou přemlouvat, někdy i nekalými intrikami k tomu, abyste prodej Vaší nemovitosti svěřili právě jim. Velmi často tomu prodávající i podlehne a pak se může stát, že s realitním makléřem nejsou spokojeni. Například nedostatečná prezentace nemovitosti, nevyhovující podmínky smlouvy, atd. Ale v tu chvíli je již pozdě, protože jsou smluvně zavázáni k tomu, prodat nemovitost právě přes onu realitní kancelář.

Nebo naopak se rozhodnete inzerovat Vaši nemovitost přes více kanceláří?

Naprosto Vám rozumím z jakého důvodu to chcete takto prodat. Více makléřů, více kontaktů, více prodejních kanálů a tím více zájemců. ALE!

Bohužel tímto dosáhnete pravého opaku. Jakmile realitní makléř zjistí, že nemovitost inzerují i jiné RK, nebude chtít do prezentace a marketingu investovat takové finance a tolik svého času, jako kdyby měl prodej nemovitosti výhradně.

Při prodeji nemovitosti přes 5 RK je 20% šance, že zrovna tento makléř nemovitost prodá. A tím pádem mu "hrozí", že se mu investice do inzerce nevrátí. Žádný kvalitní a zkušený realitní makléř do takového rizika nepůjde.

 

Když nám svěříte prodej Vaší nemovitosti, my, holky z ELYNu budeme rády a uděláme pro Vás maximum bez pocitu, že jsme Vás do něčeho natlačily. Vy si musíte vybrat to správné pro Vás.